İLKELER YERİNE ÇIKARLARI ESAS ALIRKEN

İLKELER YERİNE ÇIKARLARI ESAS ALIRKEN

Helvadan yaptıkları putları acıktıklarında yiyenlerin hayat felsefesine cahiliyye diyoruz. Tabi ki, burada mide açlığını doyurmanın keskinliği karşısında uydurdukları putlara olan inançlarının ne kadar zayıf olduğu ifşa olmaktadır. Güncellersek, modern dünyanın normlarına göre de, Maslow'un ihtiyaçlar piramidinde ilk sırada yer alan vücudun fizyolojik ihtiyaçları reel politik, beşeri kabul ve kanaatler ise ideal politik olmaktadır.

ızlarda sakız gibi çiğnenen demokrasi, barış, insan hakları, doğayı koruma gibi güya günümüz milletlerini birleştiren değerlerin de helvadan olduğunu böylece üçüncü dünya ülkeleri de yaşayarak/yiyerek öğrenmiş oluyorlar. Gerçi helvadan veya taştan odundan yaptıkları putları satanlarla yiyenler arasında da fark olmadığına göre gıdadan sanata, ticaretten siyasete geniş bir rantiyede ‘her şey şu veya şunlar içinmiş' diye bir öze ulaşmak zor değildir.


Önceki “Mısır'da muhalifler kaçırılarak gizli hapishanelerde tutuluyor”
Sonraki Bitlis halkı havaalanı istiyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.