Türkiye geneli hava durumu

Türkiye geneli hava durumu

HABER MERKEZİ - ​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava Sıcaklığı doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Sinop ve Samsun'un batısında, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; sabah saatlerinde Sinop ve Samsun'un batısında, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek yerel su baskını, yıldırım ve trafikte aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusu yer yer çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile sabah ilk saatlerde İstanbul'un doğu çevrelerinin yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Samsun'un batısında, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava durumu

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde doğu çevreleri yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı, 25

İzmir: Az bulutlu, 26

Antalya: Az bulutlu, 27

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, 23

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor, 24

Elazığ: Parçalı ve az bulutlu, 30

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, 32

Denizlerde hava durumu

Güney Ege'nin güneyi ile Batı Akdeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinden sonra batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerine kadar 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu akşam saatlerine kadar yer yer 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Marmara: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerine kadar doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Ege: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinde güneyi yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'nin güneyi 2,0m ila 3,0m, Görüş: İyi.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, doğusu yer yer parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz'in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

Van Gölü: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, öğle saatlerinden sonra 0,75m, Görüş: İyi. (İLKHA) 


Önceki Bozdağ: Referandumu iptal edin!
Sonraki İçişleri Bakanlığı: 17 PKK'li öldürüldü

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.