GÜRPINAR BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA SPOR SAHASI

GÜRPINAR BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA SPOR SAHASI

Haber Merkezi
Öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim görmelerini sağlamak ve spor aktivitelerini daha sağlıklı koşullarda gerçekleştirmeleri için okul bahçelerine çok amaçlı spor sahaları yapıyor.

İlçenin eğitim çıtasını yükseltmek için birçok alanda katkı sunan Gürpınar Belediyesi, öğrencilerin daha rahat ortamda sportif faaliyetlerini yürütebilmesi için çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda yaz tatilinde çok amaçlı spor sahaların inşasına başlayan belediye ekipleri, projelerinden ilkini tamamladı. Yavuz Sultan Selim Ortaokulu bahçesine yapılan donanımlı saha, öğrencilerin özellikle beden eğitimi derslerinde hizmetine sunulacak.
Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, eğitimde istenilen düzeye gelmek için, çocuklara iyi ortamlar sağlamaya çalıştıklarını vurguladı.

İlçede eğitim alanında hizmet atağı başlattıklarını ifade eden Doğramacı, “Yaz tatili süresince okullarımızın eksiklerini gidermeye çalıştık. Bu kapsamdan okulların temizliği, boyama işlemi ve çevre düzeleme işlemlerini yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesi tamamladık. Okullarımızda çok amaçlı sahalar inşa ediyoruz. Bunların bir tanesini tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine sunduk.” dedi.
Doğramacı, benzer projeleri diğer okullarda da hayata geçireceklerini kaydetti.


Önceki Sanal âlemin yöneticileri emperyalist güçlerdir
Sonraki VASKİ SU KAYBINI ÖNLEYECEK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.