DERE ÜSTÜ İLKOKULUNUN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

DERE ÜSTÜ İLKOKULUNUN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Haber Merkezi
Su yetersizliğinden kaynaklı eğitim kurumuna bidonlarla su taşıyan öğrencilerden haberdar olan VASKİ duruma el attı.

İpekyolu İlçesi Dereüstü Mahallesinde bulunan Dereüstü ilkokulunda su ihtiyaçlarını öğrenciler bidonlarla su taşıyarak gideriyordu. Sorunun iletilmesinden üzerine VASKİ ekipleri çalışma başlatarak sorunu çözdü.

Sosyal medya üzerinden seslerini duyuran İlkokul öğrencilerine VASKİ müdürü ziyarette bulundu. Ali Tekataş'ı karşılarında gören öğrenciler sevinçle karşıladı.  İlkokul öğrencilerini ziyaret eden Tekataş sınıfta bulunan öğrencilerle sohbet ederek kitap ve oyuncak hediye etti.

Sayın Vali Zorluoğlu bir toplantıda eğitim konusunda şakam yok demişti. “Eğitim konusundaki başarısızlıkta vali, kaymakam, müdür ve ilgili kim varsa sorumlu olduğunu hissetsin. Bu hepimizin en öncelikle meselesidir. Bu şehirde eğitim kalitesini artırmadığımız sürece, yaptığımız diğer hiçbir hizmetin kıymeti yoktur. Bir bütün olarak eğitimdeki kaliteyi artırmamız gerekir. Burada herkes taşın altına elini sokacak demişti. Ayrıca hükümetin Türkiye genelinde tam gün eğitime geçiş kararı aldığını hatırlatan, Tekataş Van’da da tam gün eğitime geçiş için yoğun bir çalışmanın başladığını söyledi.
VASKİ yaptığı alternatif çalışmalar neticesinde sular musluktan akmaya başladı. Yapılan yeni kaptaj ve 100 metre isale hattı döşeyerek, su sorununu ortadan kaldırdı. İçme suyunun sevincini yaşayan 20’ye yakın öğrenci artık rahat bir nefes aldı.
Su ihtiyaçlarını giderdiği için Genel Müdürü Ali Tekataş'a öğrencilerinden 9 yaşındaki Öznur Arslan ''içme suyu sorununun giderilmesi için yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Bu ziyaretinizden dolayı ayrıca memnun olduk.” dedi.


Önceki BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREM BİLGİSİ VE ALINACAK TEDBİRLER KİTABI
Sonraki HÜDA PAR Van İl Başkanlığı kentte artan yozlaşmaya dikkat çekerek uyardı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.