Valilik dolandırıcılara karşı uyardı

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı

Van Valiliği, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Van Valiliği, yetkili kişilerin isimlerinin kullanılarak vatandaşlardan bağış veya yardım gibi nedenlerle para talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.

Van Valiliğinden yapılan açıklamaya göre son günlerde Valiliğe ve emniyet birimlerine gelen şikâyetlerden, Vali Murat Zorluoğlu ve Vali yardımcılarının adları kullanılarak, vatandaşlardan telefon, internet vb. diğer iletişim araçları veya şahıslar aracılığıyla, ‘bağış’, ‘yardım’, ‘engelliler yararına akülü araba için maddi katkı’, ‘şehit ailelerine destek’ gibi çeşitli gerekçeler ileri sürülerek para talep edildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında ise Valiliğin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını ve unvanını kullanarak, çeşitli yollarla yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara karşı vatandaşların hiçbir şekilde itibar etmemesini, böyle bir durumla karşılaşanların da konuyu mutlaka 155 Polis İmdat, 156 Jandarma ve Valiliğin (0432) 214 96 45 numaralı telefonlarını olay anında arayarak ihbar etmelerini istedi. (İLKHA)

 


Önceki Selahattin Demirtaş'a 'katil' diyen 4 kişiye hapis cezası
Sonraki Otobüs şoförlerine eğitim toplantısı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.