HÜDA PAR VAN İL GENÇLİKTEN PEMBE OTOBÜSE DESTEK

 HÜDA PAR VAN İL GENÇLİKTEN PEMBE OTOBÜSE DESTEK


Alaattin Güçlü/ Vanolay
Hür dava partisi (HÜDA PAR) Van İl Gençlikten Sivil Dayanışma İnisiyatifi(SDİ) bayanlara yönelik pembe otobüs imza çalışmasına destek verdi.
“Hür Dava Partisi (HÜDA PAR )Van il Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Arslan, kadın hakları sadece onları her türlü işe sokmak yâda, onların özgürlük alanlarını genişletmek değildir”

Böyle Güzel ve hassas çalışma için Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (SDİ)  ve Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP),’e teşekkür eden Arslan ;”öncelikle bacılarımızın ve annelerimizin daha rahat ve huzurlu bir şekilde, yolculuk yapa bilmeleri için güzel bir kampanya başlatmışalar, biz Van il gençlik kolları olarak buna destek verdik, görüyoruz bugün toplu taşıma araçları, bazen bacılarımız özellikle, göz tacizlerine maruz kalıyorlar.

Bazen hamile ve yaşlı bayanların, ayakta durmaları oluyor bunlar zahmetli işlerdir bu tür sıkıntılarla karşılaşmamak için böyle bir çalışmaya destek vermek bizi de memnun etti. İnşallah yetkililer bu çalışmayı görecek ve buna göre adım atacaklardır.  Bizlerde burada yetkili olan kurumlara çağrıda bulunuyoruz, böyle hassas bir konu için kendilerinden talep edilen bu çalışmayı inşallah kendileri görecekler ve bu çalışmayı yerine getirecekler. Ayrıca kadın haklarını savunan dernekleri de biz bu çalışmaya destek vermeye çağırıyoruz,  çünkü kadın hakları sadece onları her türlü işe sokmak yâda, onların özgürlük alanlarını genişletmek değildir, özgürlük alanlarından bir tanesi de. Bayanların huzurlu bir şekilde yolculuk etmesidir, bu konuda inşallah kendileri de gelip destek verir, şeklinde konuştu. 


Önceki Türkiye genelinde hava durumu
Sonraki VEDAŞ çalışanlarından kan bağışı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.