TESSEP PEMBE OTOBÜSLERİN FAALİYETE GEÇMESİNİ İSTİYORUZ

TESSEP PEMBE OTOBÜSLERİN FAALİYETE GEÇMESİNİ İSTİYORUZ

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP), Van Koordinatörlüğü bayanlara yönelik pembe otobüs için imza topluyor.

Üniversite okuduğunu ve yolculukta çok sıkıntılar yaşadığını söyleyen TESSEP üyesi sevda Çetiz, sürekli minibüs ve otobüse binmek zorunda kalıyoruz.  Minibüsün içi tıkış tıkış oluyor, bayan erkek olsun sürekli bitişiyor yani sürekli bir sıkıntı oluşuyor, erkeklere biraz uzak durur musunuz, dediğimiz zaman, istemiyorsanız binmeyin veya işte taciz olayları oluyor bunu herkes fark ede biliyor, görüyor mutlaka. Bu bizim için çok büyük bir sıkıntı olmaktadır ve bizi rahatsız etmektedir. Biz bayan olarak bütün Van halkı olarak, pembe otobüslerin faaliyete geçmelerini istiyoruz.

Bunun için bir kampanya düzenledik, imzalarımız yeteri kadar dolduğu zaman, Van Valiliği inşallah pembe otobüsleri faaliyete geçirecektir, bununla inşallah annelerimiz olsun, biz olalım rahat bir yolculuk yapa bileceğiz. Hiç olmasa derslerimiz geç bittiği zaman eve gitmek için araca bineceğimiz zaman bakıyoruz ki, arabada erkek olduğunda bir çekinme oluyor, bayan olmadığı zaman binmek istemiyoruz.

Bir çekinme durumu oluyor yani erkekler olunca sıkıntı oluyor, biz bunun önüne geçmek için, rahat bir yolculuk etmek için pembe otobüslerin Van’da faaliyete geçmelerini istiyoruz. Bunun için TESSEP olarak destek verdiğimiz pembe otobüslerin faaliyete geçmelerini istiyoruz. İnşallah yeterli bir imza seviyesine ulaşırız ve o zaman pembe otobüslerde faaliyete geçecektir Herkesin desteğini beklemekteyiz, dedi.

“TESSEP olarak buradan bayan kardeşlerimize sesleniyoruz. Bu çalışmaya destek olsunlar”

Halkında çalışmayı olumlu karşıladığını söyleyen Çetiz;” halkta destek veriyor hane kendimiz binmiyoruz bari binen Müslüman bayanlar için, bir rahatlık olsun veya bir destek verelim mahiyetinde imza veriyorlar. Hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadık, inşallah olmaz da, desteklerde olumlu yönde inşallah Vana pembe otobüs gelecektir, bizim ve halkımızın talebi bu yönde TESSEP olarak buradan bayan kardeşlerimize sesleniyoruz.

Bu çalışmaya destek olsunlar yakın oldukları stantlara gidip imza atsınlar, bu işi küçümseyip kulak ardı etmememiz gerek, bizler Müslüman bayanlar olarak pembe otobüs bizim en doğal ve geç kalınmış hakkımız bunun içinde elimizden geleni yapacağız ve yeterli sayıya ulaştıracağız inşallah imzalarımızı. TESSEP olarak destek veren bütün Van halkına teşekkür ederiz” dedi.(Yunus Tuğrul /Vanolay)


Önceki VEDAŞ çalışanlarından kan bağışı
Sonraki Yaklaşık 16 milyon kişi yeni kimlik kartı aldı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.