VAN’DA BASKETBOL ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR

VAN’DA BASKETBOL ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR


Haber Merkezi
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Van Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla “2018 Sezonu Basketbol Aday Hakem ve Masa Görevlisi Kursu” açılıyor.
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından 2018 yılının ilk hakem kursunu açacaklarını belirten Basketbol Van İl Temsilcisi Tezcan Tokcan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Basketbol Federasyonumuz ve İl Temsilciliğimiz tarafından 2018 yılı için planladığımız ve yılın ilk ayında ise ilimizde açmayı planladığımız, Basketbol Aday Hakem ve Masa Görevlisi Kursumuzun son başvuru tarihi 13 Ocak 2018 olup, 14 ile 15 Ocak 2018 tarihleri arasında ise kursumuzu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ait Atatürk Şehir Stadımızın arkasında bulunan Ferdi Sporlar Merkezimizde, Mehmet Keser Atar hocamızın kurs eğitmenliği ile açmayı hedefliyoruz.  İlimizde Basketbol Aday Hakem kursumuzu açmayı planlamamızın amacı ise ilimizden üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi, bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde olan hakemlerimizi mutlaka iyi bir yerlere getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla ilimizde basketbol branşımıza seyircilerimizin ilgileri oldukça büyük, bizde bunu göz önünde bulundurarak, Türkiye Basketbol Federasyonumuzla birlikte daha çok basketbol maçları düzenleyecek, Ülkemiz Basketboluna sporcu ve hakemler kazandıracağız.
İl Temsilcisi Tezcan Tokcan Basketbol Aday Hakem Kursu’na katılma şartlarını ise şöyle sıraladı: “T.C. vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, 17 yaşından küçük, 30 yaşından büyük olmamak, sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş bulunmak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz veya federasyonumuz tarafından altı ay veya daha fazla ceza verilmemiş olması ve Masa görevlileri için ise herhangi bir yaş şartı aranmayacaktır.
Başvurular Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Spor servisimize ve Basketbol İl Temsilcimize şahsen dilekçe ile yapılacak olup detaylı bilgiler ise van.gsb.gov.tr uzantılı internet sitesinden öğrenebilirler.” Diye konuştu.


Önceki “BEN DE YAPABİLİRİM” SERGİSİ VAN AVM’DE
Sonraki VAN YYÜ İLE URMİYE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.