SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI


Yunus Tuğrul/Vanolay
​Van'da Sarıkamış'ta donarak hayatını kaybeden askerler için meşaleli yürüyüş yapıldı.
Van Büyükşehir Belediyesi Valilik, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Şehitleri için program düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Van Valiliği ve Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 1’inci Dünya Savaşı’nda Van’dan Hoy cephesine cephane taşırken, çoğunluğu soğuktan donarak şehit düşen 120 Vanlı çocuk için meşaleli yürüyüş düzenlendi.
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganı ile düzenlenen yürüyüşte, 120 Vanlı çocuk ellerinde meşaleler ile yürürken, tekbir sloganları attı.
Soydan Kavşağında yer alan İpekyolu Gençlik Merkezinde başlayan yürüyüş, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki Kurtuluş Parkı’nda bulunan 120 Vanlı çocuk anıtına kadar sürdü.
Burada konuşan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Sarıkamış Şehitlerini Anma’ programımızı bugün ikindi namazı sonrası ruhlarına okunan hatım ve dua ile başladık. Bu şehadette biraz daha iz bırakan Vanlı 120 kahraman çocuğumuzu da ayrı bir programla anmak istedik. Bu yüzden bu akşam Vanlı 120 çocuğumuz için meşaleli yürüyüş gerçekleştirdik.” dedi.
Etkinlik yapılan dua, tekbir, salavat ve 120 gencin anıtına karanfil bırakılmasıyla son buldu

 

KKTC halkı bugün sandık başında

KKTC halkı bugün sandık başında

KKTC halkı bugün sandık başında

KKTC halkı bugün sandık başında

KKTC halkı bugün sandık başında
 


Önceki İPEKYOLU'NDA ENGELSİZ SERGİ
Sonraki VOTAŞ’ın çarkını devam ettirmeyi amaçlıyoruz

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.