HÜDA PAR Van İl Başkanlığından esnaf ziyareti

HÜDA PAR Van İl Başkanlığından esnaf ziyareti

 

HÜDA PAR Van İl Başkanlığından bir heyet Oto Galericiler Sitesi ve Sıhke Caddesi esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

HÜDA PAR Van İl Başkan Yardımcısı Faruk Tasan ve beraberindeki HÜDA PAR heyeti, Oto Galericiler Sitesi ile Sıhke Caddesi esnafınız ziyaret ederek esnafın sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR’ın esnafa yönelik süreklilik arzeden ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar, HÜDA PAR’ın, sorunlarını dinleyerek çözüm arayışına girmesinden çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Van İl Başkan Yardımcısı Faruk Tasan, HÜDA PAR olarak yapmış oldukları ziyaretlerde esnafın sıkıntısına kulak verdiklerini ve esnafın taleplerini ilgili yerlerle paylaşmak için not aldıklarını belirterek, “Gördüğümüz genel veya özel aksaklık teşkil eden sorun ve sıkıntıları not alıyor, gerekli kurum ve kuruluşlara bildiriyoruz. Van ve esnafı bizden memnun ve bizde bu memnuniyetin devam etmesi ve sorunların çözümü için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Esnafımız arasında ayırım gözetmeksizin, sorunlarına çözüm arama konusunda kararlıyız. Bu hususta yetkililere de ‘daha duyarlı olmaları’ çağrısında bulunuyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimlerin liyakatli ve adil insanların elinde olmasının toplum için fırsatlar doğuracağına dikkat çeken Tasan,  aksinin topluma eziyet olacağını söyledi.

Tasan konuşmasına şöyle devam etti: “HÜDA PAR kadrolarında bu liyakat ve yeterliliğin olduğunu halkımız bugün gördüğü gibi, görev verildiğinde de bizzat yaşayacaktır inşallah.”

Açıklanan 2017 yılı gıda enflasyon rakamlarının, ürünler toplamında değerlendirildiğinde verilen rakama denk geldiğini ancak, halkın çokça tükettiği yağ, salça, çay, pirinç gibi ürünlerde bu artışın yüzde 45’lerde seyrettiğini söyleyen, Tasan,  oto galeri esnafının noter ücretlerine gelen yüzde 35’lik zamdan da şikayetçi olduğunu söyledi.

Tasan, “Bu zam çok yüksek ve bu zammın araç alış ve satışlarında çok ciddi ciro ve iş kayıplarına neden olduğunu görebiliyoruz.” dedi. (Yunus Tuğrul-İLKHA)


Osman Baydemir gözaltına alındı

Osman Baydemir gözaltına alındı

Osman Baydemir gözaltına alındı

Osman Baydemir gözaltına alındı

  


Önceki PEMBE OTOBÜSTE AMACIMIZ POZİTİF AYRIMCILIK
Sonraki 'Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyar'

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.