Van'da IŞİD operasyonu: 7 tutuklama

Van'da IŞİD operasyonu: 7 tutuklama

 

​Van'da düzenlenen operasyonlarda IŞİD'li oldukları belirtilen 23 kişi gözaltına alınırken bunlardan 7'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Van'da IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 23 şüpheliden 7'si tutuklanırken 16'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Van merkezli Diyarbakır ve Mardin'de yapılan eş zamanlı operasyonda Van'da 13, Diyarbakır'da 9 ve Mardin bir olmak üzere toplam 23 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Gözaltına alınan şahısların ikamet, iş yeri ve üst aramalarında çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir. Gözaltında bulunan şüpheliler 10 Ocak 2018 günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca 16’sı adli kontrol kararı ile serbest, 7'si tutuklanmışlardır." denildi. (İLKHA)


Önceki 'Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra...'
Sonraki 697 sayılı KHK yayınlandı: 'Mor Beyin' mağdurları göreve iade edildi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.