İPEKYOLU’NDA VEFA, MERHAMET VE SEVGİ DE BİR BAŞKA

İPEKYOLU’NDA VEFA, MERHAMET VE SEVGİ DE BİR BAŞKA


Van İpekyolu Belediyesi, insan odaklı belediyecilik çalışmaları çerçevesinde yeni bir uygulama başlattı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı İpek Masa ekiplerince yürütülecek uygulama çerçevesinde, toplumun değişik kesimlerinden, gerek manevi gerekse maddi yardıma ihtiyaç duyan birey ve aileler belirlenerek uzman ekiplerce destek veriliyor.
Şehit ve gazi aileleri, öksüz ve yetim bireyler, maddi imkânsızlıklar yaşayan aileler, yaşlı bireyler, yeni evlenen çiftler, yeni doğan bebekler gibi farklı sosyal grup ve profillerden oluşan kitleye yapılacak ziyaretlerde, vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurmak ve ihtiyaç ve talepleri yerinde belirleyerek gerekli desteğin sağlanması hedefleniyor.
Sosyolog, sosyal incelemeci, hemşire ve halkla ilişkiler sorumlumuzdan oluşan ekibimiz ilk ziyaretini yoksul ailelere yaptı. Uzmanlarca hazırlanan anket sorularıyla başta sağlık olmak üzere ailelerin ihtiyaç ve talepleri belirlenerek, ilgili birimlerimize bildirildi.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk tarafından gönderilen hediyeler de devletimizin tüm imkânları ile vatandaşlarımızın yanında olduğu destek mesajı ile birlikte vatandaşlarımıza iletildi.
Uzman ekiplerimizin ziyaretleri, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda aralıksız sürecektir. Denildi. İLKHA


Önceki Müslümanlara karşı yargı zulmü devam ediyor
Sonraki VAN’DA OPERASYON 2 GÖZALTI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.