VASKİ, Çatak'ta Sorunları Sonlandırıyor

VASKİ, Çatak'ta Sorunları Sonlandırıyor

 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), Çatak ilçesinde yaptığı çalışmalarla takdir görüyor. İlk kez İlçede kurumsallaşmış bir VASKİ'nin hizmetlerini gördüklerini söyleyen Mahalle muhtarları ise. Sorunlarının anında giderildiğini belirttiler.

Doğal su kaynakları bakımından zengin olan Çatak ilçesinde, daha önce içme suyu ile sulama yapıldığına dikkat çekilerek, buna son verilince su sıkıntısının kalmadığı açıklandı.

 

VASKİ ekiplerinin sıkı kontrolü ve halkla diyalogu ile kısa zamanda çözülen su sorunu ile ilçe rahat bir nefes aldı. Su kaynaklarının sulamada kullanılarak israf edildiği, bunun için halkla olumlu bir iletişim sonucu bunun önüne geçildiğine vurgu yapılarak, Çatak ilçesinin su yönünden susuzluk çekmeyecek kadar doğal kaynaklarının olduğu, sadece doğru kullanımı ile bunun önüne geçildiği açıklandı. Öte yandan VASKİ Çatak şubesi de 207 yılı yaptığı alternatif çalışmalarla su sorununa çözüm bularak hem halkın hem de mahalle muhtarlarının takdirini aldı. VASKİ çalışmalarından büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Bilgi Mahalle Muhtarı İsa Urut ''Mahallemizde 200 hane var, 3 değişik kaynakta su almaktayız. VASKİ' ye ne zaman arıza için telefon açtığımda hazır bir şekilde bekliyor ve anında müdahale ediyorlar. Mesai saati dışında olsa bile gelerek sorunlarımızı gideriyorlar. 2018 yılında kanalizasyon sıkıntısının giderileceği müjdesinde aldık. Sayın Valim, Sayın Kaymakamım ve VASKİ Genel Müdürüme katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.'' dedi. Selçuklu Mahalle Muhtarı Ercan Selçuk ise,  50 haneli mahallede sulama kanalı olmadığından içme suyunu sulama amaçlı da kullandıkları gerçeğini dile getirdi. Bunun da İçme suyu sıkıntısına yol açtığına şahit olduk diyen Selçuk,  Sayın Valimiz ve VASKİ Genel Müdürümüzün katıldığı muhtarlar toplantısında durumumuzu anlattık sağ olsunlar kendileri de bu sorununun çözümünü 2018 yılı programına aldıklarını belirttiler. İlçe merkezinin şebekesinden bizim mahallemize su verilecek.  VASKİ şube çalışanları arızalara müdahale etmek için 2 ekip haline beklemektedirler. Hizmetlerden memnunuz  '' şeklinde konuştu. VASKİ Çatak İlçesinde 2017 yılında 942 su arızası, 512 adet kanalizasyon arızası yapıldı. 13 bin 371 metre içme suyu hat çekim işi ve 5 bin 759 metre kanalizasyon hat çekimi gerçekleştirildi.  Toplam 55 mahallenin depo bakım onarımı yapılarak, kaptaj ihtiyacı olan su kaynaklarına da kaptaj yapıldığı açıklandı.(İLKHA)


Önceki VAN’DA OPERASYON 2 GÖZALTI
Sonraki VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ MAHALLESİNİ UNUTMADI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.