Bereket Derneği, bu yıl ‘Kurbanda bereket var’ sloganıyla vekaleten kurban bağışı kampanyasını başlattı. 13 ülke 75 bölgede kurban bağışı organizasyonu düzenleyecek olan dernek yönetimi kurban bağış bedelini de duyurdu.

Bereket Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurban bağışı, dinimizde büyük bir öneme sahip olan ve toplumsal dayanışmayı güçlendiren bir ibadettir.

Kurban bağışı yapmanın birçok yöntemi ve bunu organize eden farklı kuruluşlar mevcuttur; bu sayede ihtiyaç sahiplerine ulaşmak kolaylaşmaktadır.

Kurban bağışının faydaları arasında, yoksul ve muhtaç insanlara et ulaştırmanın yanı sıra, toplumda yardımlaşma ve birlik duygusunun artması da bulunmaktadır.

Bağışlanan kurbanların yönetimi ve dağıtımı ise genellikle güvenilir organizasyonlar tarafından titizlikle gerçekleştirilir; böylece kurban etleri, en çok ihtiyaç duyulan yerlere adil bir şekilde ulaşır.

Sonuç olarak, kurban bağışı yapmak, hem dini bir vecibeyi yerine getirmek hem de toplumsal yardım merhametini göstermek açısından büyük bir anlam taşımaktadır.

Şırnak Valiliği, yoğun sıcaklara karşı uyardı Şırnak Valiliği, yoğun sıcaklara karşı uyardı

Bereket Derneği (1)

Bereket Derneği her sene olduğu 2024 yılında da siz hayırseverlerin vacip kurban bağışlarını 13 ülke 75 bölgede mazlum, muhtaç ve yoksul insanlara sizin vesilenizle ulaştırmakta.

Bereket Derneği (5)

Kurban kesiminin yanı sıra su kuyusu çalışmaları, yemek organizasyonları gibi çalışmalarda yapmakta.

Bereket Derneği (4)

2024 yılında kurban çalışmalarında büyükbaş hisse bedelini 2850 TL olarak belirleyerek İslami şartlara uygun kesim ve dağıtım yapmaktadır.

Bereket Derneği (3)

Kesilecek olan Kurbanlıkları önceden titizlikle seçikten sonra küpesi vurulup belirlenmektedir.

Bereket Derneği kurban bağışı yapan hayırseverlerin kurban kesim videolarını sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktadır.

Bereket Derneği (2)

Yurtdışı kurban bağışları www.bereket.org.tr internet sitesi üzerinden online, hesap numaralarına EFT/Fast/Havale yoluyla, Bereket Derneği iletişim numaralarından 0 212 809 66 27 nolu çağrı merkezinden daha fazla bilgi alınarak kurban bağışı yapılmaktadır.”

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik