image


    

Kahramanmaraş merkezli depremin ilk gününden itibaren başlattığı yardım seferberliğini sürdüren Umut Kervanı, deprem bölgelerinde yardımlarını sürdürüyor.

Yaptığı yardım çalışmalarıyla halkın takdirini kazanan Umut Kervanı, bölge illerinde olduğu gibi Gaziantep'te de yoğun bir çalışma yürütüyor.

Gaziantep merkezinin yanı sıra; İslahiye, Nurdağı ve Kahramanmaraş bölgelerindeki depremzedeler için hummalı bir çalışma yürüten Umut Kervanı Gaziantep, yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Depremin ilk gününden itibaren sahada olan Umut Kervanı, depremin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen gelen yardımları maddi durumu olmayan, muhtaç ve depremzede ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

Depremin ilk gününden beri depremzedeleri yalnız bırakmayan Umut Kervanı Gaziantep, yardım çalışmalarıyla mülteci, muhtaç ve depremzede ailelere, bir ay yetecek miktarda koliler hazırlayarak mağdur ve depremzedelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Umut Kervanı Gaziantep Başkanı Mustafa Özaslan, depremin ilk gününden itibaren sahada olduklarını, depremzede aileleri aradan geçen zamana rağmen yalnız bırakmadıklarını söyledi.


"Deprem bölgesindeki kardeşlerimizin mağdur olmaması için sahada olacağız"

Deprem bölgesindeki vatandaşları yalnız bırakmayacaklarını belirten Özaslan, "Umut Kervanı Gaziantep olarak ilk günden itibaren depremzede halkımıza yardımcı olma adına sahaya indik. Sahada da halkımıza hem barınma anlamında hem de gıda anlamında yardımcı olmaya çalıştık. Deprem bölgesindeki kardeşlerimizin mağdur olmaması için bizler inşallah sahada olacağız. Kardeşlerimizin acılarını paylaşıp ihtiyaçlarını gidermek için de elimizden gelen bütün gayreti sarf edeceğiz. Tüm hayırseverlerimizden deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için desteklerini bekliyoruz. Hayır sahiplerine diyoruz ki, Umut Kervanını aracı kılarak depremzede kardeşlerimize ulaşmaya çalışırsanız her zaman için sizin yanınızdayız. Umut Kervanı aracılığıyla depremzede kardeşlerimize yardım elini uzatalım. Onlardan elimizi çekmeyelim." şeklinde konuştu. (İLKHA)

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *