Serkan Ramanlı, Hür Dava Partisi'nin (Hüda Par) 31 Mart yerel seçimlerinde Batman Belediye Başkan adayı oldu. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde Batman Belediye Başkan adayı olarak Serkan Ramanlı'nın ismini açıkladı.

Serkan Ramanlı kimdir?

HÜDA PAR bünyesinde siyaset yapmaya devam eden avukat Serkan Ramanlı, 1980 Batman doğumludur.

Hakkari'deki Barajların son durumu! 2024’te Hakkari’de su sıkıntısı var mı? Hakkari'deki Barajların son durumu! 2024’te Hakkari’de su sıkıntısı var mı?

İlk, orta ve lise eğitimini Batman'da tamamlayan Ramanlı, Van 100 Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Batman Barosuna kayıtlı olan Ramanlı, uzun süre baro yönetiminde görev aldı. Partinin birçok kademesinde görev alan Ramanlı, Kongrede Genel İdare Kuruluna seçilirken, son değişiklikle Halkla İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Kürt meselesinin çözümüne yönelik çalışmaların da içinde olan Ramanlı, 2018 seçimlerinde HÜDA PAR'dan İstanbul Milletvekili adayı olmuştu. Evli ve iki çocuk babası olan Ramanlı, iyi derecede İngilizce, Kürtçe ve Arapça biliyor. 

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi