Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, "Biz, acı çeksek de irademiz kırılmayacak ve geri adım atmayacağız. Halkımızı ve onun mukaddes gayelerini savunmak için silahlarımız hazır durumda." diye konuştu.

Nehhale, siyonist işgal rejiminin Cenin'de gerçekleştirdiği katliam münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistin halkına yönelik saldırıların direnişi durduramayacağını, halkın kahraman mücahitlerinin sahada kalmaya devam edeceğini ve cephelerini koruyacaklarını vurguladı.

Nehhale, bugünün cihad günlerinden bir gün, çarpışmaya ve direnişe son vermeyen Filistin halkının günlerinden bir gün olduğunu, bu günde şehit olanların işgal saldırganlığı karşısında öne atıldıklarını, kanlarıyla ve canlarıyla halklarının geleceklerini kurtarmak için kendilerini feda ettiklerini dile getirdi.

Siyonist işgal rejiminin, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentine dün düzenlediği baskında, 10 Filistinli şehid olmuş, 20 kişi de yaralanmıştı.

İşgal rejimi, Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te yılbaşından bu yana biri kadın, 5'i çocuk toplam 29 Filistinliyi şehid etti. (İLKHA)
https://ilkha.com/dunya/islami-cihad-silahlarimiz-halkimizi-savunmak-icin-hazir-durumda-311187