Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Hava-Uzay Fuarı'nda (LIMA), Türkiye'den 18 savunma sanayi firmasının yer alacağı duyuruldu.

Savunma Sanayii Başkanlığından (SSB) yapılan açıklamada LIMA 2023'ün, 23-27 Mayıs'ta Malezya'nın Langkawi Adası'nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Asya Pasifik bölgesinin en geniş çaplı savunma fuarlarından sayılan organizasyonun bu yıl 16'ncısısın gerçekleştirileceği hatırlatılan açıklamada, Türkiye'nin 2'nci kez fuara katılacağı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye, LİMA 2023'e SSB ve Türkiye Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) ve 18 Türk savunma sanayi firması ile katılım sağlayacak.

Fuar sırasında Türk savunma sanayi firmaları tarafından üretilen zıhlı araç platformları, insanlı/insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, lojistik destek ürünleri ve savunma hizmetlerinin tanıtım ile sunumları yapılacak. Fuar kapsamında, yeni projeler aracılığıyla iş birliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor." (İLKHA)