Yaklaşık 3 ay önce Van İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Nurettin Aras, uzun zamandır beklenen atamaları yapmaya karar verdi. Kadrolaşma sürecinin başlamasıyla ilçe milli eğitim müdürlüklerinde yeni atamalar yapılacak.

Son olarak İstanbul’da görev yaptıktan sonra Van İl Milli Eğitim Müdürü olarak Van’a atanan Nurettin Aras’ın teşkilatlanma ve kadrolaşma süreci başladı. İşte ilçe müdürlüklerine atanacak o isimler…

Göreve başladıktan sonra teşkilat şemasında bir değişiklik yapmayan ve yardımcılıklar ile ilçe milli eğitim müdürlüklerinde yeni atamalar yapması beklenen Aras’ın atayacağı isimler belli oldu. Şehrivan’ın haberine göre ilk değişiklikler müdür yardımcılıklarında olacak.

Edinilen bilgiye göre İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Şahin Uçkan yerine Harun Kutlu atanacak.

Yine, İpekyolu ile Tuşba ilçe milli eğitim müdürlerinin karşılıklı olarak yer değişikliği yapacağı yönünde bir karar aldığı öğrenilirken diğer ilçelerdeki atamaların bazıları ise şu şekilde;

Gazetelerin satış fiyatına zam geldi Gazetelerin satış fiyatına zam geldi

Gürpınar ilçe milli eğitim müdürlüğüne Yüksel Zorlu Gürpınar, Özalp ilçe milli eğitim müdürlüğüne İbrahim Şirazi, Başkale ilçe müdürlüğüne ise İsmet Samsa atanacak.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi