Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya, Bursa'da eş zamanlı olarak "Kafes-46" operasyonlarının düzenlendiğini belirtti. Operasyonlarda; elebaşılığını Bülent Çetkin’in yaptığı organize suç örgütü, elebaşılığını Osman Deliçay’ın yaptığı organize suç örgütü ve elebaşılığını Muhammet Tayyar Türkeş'in (yurtdışı firar) yaptığı 3️ ayrı organize suç örgütü çökertildi.

Yerlikaya, operasyonlarda 2 örgüt elebaşının da içerisinde bulunduğu 4️7️ şüphelinin yakalandığını ifade etti.

Organize suç örgütlerinin; Resmi yollardan işletmelere ortak oldukları, ilerleyen süreçte işletmenin diğer ortaklarını tehdit ederek işletmeden el çektirdikleri, sözde mahkeme kurarak anlaşmazlıkları olan şahıslar hakkında karar verdikleri ve bunun karşılığında para talep ettikleri, şahıslar arasındaki alacak verecek meselesine taraf olarak, şiddet ve cebir yolu ile alacakları temin ettikleri, silah ile kasten yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri ve şahıslardan tehdit yoluyla haraç alarak haksız menfaat elde ettikleri tespit edildi.

Bakan Fidan'dan Filistin açıklaması! Bakan Fidan'dan Filistin açıklaması!

Operasyonlar sonucunda; 1️5️ ruhsatsız tabanca, 2️ otomatik tüfek ve bir suikast kalem tabanca ile çok sayıda çelik yeleğe el konuldu.

Kaynak: İLKHA