Dünden beri devam eden kar yağışı nedeni ile Ağrı'da tüm her yer beyaza büründü.

Belediye ekipleri sabah saatlerinde tuzlama çalışmasına başladı. Karayollarına bağlı ekipler kar temizleme çalışmasını sürdürüyor.

Muş'ta günlük hava durumu...Muş'ta 5 günlük hava durumu nasıl olacak?   Muş'ta günlük hava durumu...Muş'ta 5 günlük hava durumu nasıl olacak?  

Ağrı'da olumsuz hava koşulları nedeni ile 70 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresine bağlı ekipler kapanan köy yollarının yeniden trafiğe açılması için çalışmasını sürdürüyor.

Erzurum'da dün etkili olan kar, yüksek kesimlerde aralıklarla sürüyor.

Yağışla zaman zaman tipinin de etkili olduğu ilde, 241 mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolların kapalı olduğu kırsal mahallelerde karla mücadele çalışması yürüttü.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kars'ın Akyaka ilçesinde 5 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri yolların ulaşıma açılması için çalışma yaptı.

Şırnak'ta ise 12 köy yolu olumsuz hava koşulları nedeni ile ulaşıma kapandı. Ekipler yolların yeniden trafiğe açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, bölge genelinde havanın çok bulutlu geçeceği, Ağrı ve Kars çevrelerinin kar yağışlı, Iğdır'ın karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin ise kar yağışlı geçeceği; gece ve sabah saatlerinde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesinin meydana geleceği tahmin edildiği belirtildi.

Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda ise, kuvvetli ve yoğun kar yağışlarının pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklendiği belirtildi. Bölgede iki gün boyunca aralıklarla devam etmesi beklenen kar yağışı sebebi ile buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar ile dağlık kesimlerde ve dik yamaçlarda çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği hususunda uyarıda bulunuldu. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA