ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından yapılan açıklamada, Ürdün’de Suriye sınırına yakın bir bölgede bulunan üsse düzenlenen dron operasyonunda 3 ABD askerinin öldüğü, 25 ABD askerinin de yaralandığı duyuruldu.

7 EKİM'DEN BU YANA İLK KEZ ABD ASKERLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

ABD basınında yer alan haberlerde, söz konusu üssün adının Tower 22 olduğu ve siyonist rejim ile Filistin arasındaki çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana ilk kez Orta Doğu'da ABD askerlerinin öldürüldüğü ifade edildi.

Tower 22 ilk kez hedef alınırken, 7 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye'de ABD askerlerinin bulunduğu üslere yönelik 158’den fazla operasyon düzenlendi.

Ürdün hükümet sözcücü, ABD askerlerini hedef alan operasyonun kendi topraklarında gerçekleşmediğini açıkladı.

Rusya'dan açıklama: "Ukrayna, Rusya'ya aittir" Rusya'dan açıklama: "Ukrayna, Rusya'ya aittir"

BIDEN'DAN AÇIKLAMA!

İşgal ortağı ABD'nin Başkanı Joe Biden , Ürdün'ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırı yakınlarında konuşlanan Amerika Birleşik Devletleri güçlerine yönelik insansız hava aracıyla operasyon düzenlendiğini duyurdu.

Biden yaptığı açıklamada saldırıdan sorumlu olanlardan hesap soracaklarını belirtti.

Biden açıklamasında, "Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren İran destekli radikal militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini biliyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki bizim seçeceğimiz bir zamanda ve şekilde tüm sorumlulardan hesap soracağız" dedi.

Kaynak: İLKHA