Haiti'de 600 bin kişi yerinden edildi Haiti'de 600 bin kişi yerinden edildi

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, işgal ordusunun Gazze Şeridi'nde 4 siyonist esiri kurtarma "operasyonu"na ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, esirlerin kurtarılmasından duydukları memnuniyeti aktardı.

KATLİAMI TEBRİK ETTİLER!

Sullivan, en az 210 Filistinli sivilin katledildiği bildirilen saldırılarda 4 siyonist esirin Hamas'ın elinden "başarılı bir operasyon"la kurtarıldığını, söz konusu kişilerin Gazze'den çıkarıldığını ve işgal güçlerini "tebrik ettiklerini" dile getirdi.

ABD'nin, Hamas'ın elindeki siyonist esirlerin kurtarılmasına "çeşitli yollarla" katkı verdiğini kaydeden Sullivan, "ABD, halen Hamas tarafından tutulan esirlerin serbest kalabilmesine yönelik tüm çabaları destekliyor; bu çabalar halen devam eden ateşkes müzakerelerini ve diğer araçları kapsıyor." ifadesini kullandı.

Sullivan, Gazze'de ateşkesin hem esirlerin serbest bırakılması hem de Gazze'ye yardımların rahatça girebilmesi noktasında önemli olduğunu belirterek bir an önce ateşkesin sağlanması ve esirlerin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

ABD DESTEK VERDİ!
Öte yandan Amerikan medyasına açıklama yapan ve adı açıklanmayan Amerikalı bir yetkili, bölgede bulunan bir ABD hücresinin, söz konusu "kurtarma operasyonu" için destek ve bilgi sağladığını iddia etti ancak bu desteğin neleri kapsadığı konusunda detay vermedi.

Kaynak: AA