Kasım Keklik/Vanolay

YÖK Başkanı Özvar, deprem bölgesindeki üniversitelerin eğitim ve öğretime hazır olduğunu açıkladı YÖK Başkanı Özvar, deprem bölgesindeki üniversitelerin eğitim ve öğretime hazır olduğunu açıkladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavsız ikinci üniversite için 2022-2023 eğitim öğretim dönemi kayıtları 22 Ağustos – 17 Ekim arasında gerçekleştirilecek. Çevrimiçi başvuru işlemleri https://aoskayit.anadolu.edu.tr​ adresinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Açık öğretim tercihleri nereden yapılır? Aöf ilk kayıt ücreti nasıl yatırılır? Aöf sınav online mi? Açıköğretim Üniversite ilgili detaylar haberimizde….

AÖF KAYIT ÜCRETİ NE KADAR 2023?

2023-2024 öğretim yılında dönemlik kayıt ücretleri 1180 lira ile 2 bin 80 lira arasında değişiyor. Geçtiğimiz yıl dönemlik ücreti 620 lira olan bölümlerin hepsinin dönemlik ücreti yüzde 90,25 zamla 1180 liraya çıkarken 870 lira dönemlik ücreti olan bölümlerin ücreti ise yüzde 80,45 zamla 1570 liraya çıktı.

AÖF İLK KAYIT ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

AÖF kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile gerçekleştirilecek. Ödeme işlemleri Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından yapılacak.

AÇIK ÖĞRETİM TERCİHLERİ NEREDEN YAPILIR?

 ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurdu. YKS tercihleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

64d0c71a4e3fe116cc5245e8

AÖF SINAV ONLİNE Mİ?

Vize ve final sınavları online olarak internet üzerinden tamamlandı. Açıköğretim yaz okulu sınavları ise okul ortamında yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi üzerinden adaylar sınava katılacakları okulları öğrenebilirler

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİNİ KAÇIRDIM NE YAPMALIYIM?

Kayıt yaptıramayan adaylar, kayıt tarihinin bitişinden itibaren 3 hafta içinde yerleştiği programın bulunduğu yükseköğretim kurumlarına başvurarak mazeret bildirecek. Mazereti kabul edilenlerin kayıtları yapılacak.