Bitlis’te güneş patlamaları bekleniyor Bitlis’te güneş patlamaları bekleniyor

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törene, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, İbrahim Çeçen Üniversitesi İslam Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fahri Güzel, şube müdürü Selahattin Bilgiç, sendika yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Kökrek, Gümüşer ve Güzel, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Filistin halkının yanında olduklarını belirttiler. Yarışmaya katılan öğrencileri tebrik eden konuşmacılar, sanatın barış ve kardeşlik için önemli bir araç olduğunu vurguladılar.

Yarışmada ilkokullar arasında Özel Ağrı Doğa İlkokulu'ndan Fatma Zehra Baykan birinci, Selahaddin Eyyübi İlkokulu'ndan Hasan Yasir Gülmez ikinci, İbrahim Çeçen İlkokulu'ndan Mehmet Sıddık Çiftçi üçüncü oldu. Jüri özel ödülü ise İsmet Ömeroğlu İlkokulu'ndan Ünzile Kaçman'a verildi.

Ortaokullar arasında Taşlıçay Düzgören Ortaokulu'ndan Nur Sena Aslan birinci, Özel Ağrı Bahçeşehir Ortaokulu'ndan Nil Çağla Yılmaz ikinci, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'ndan Erdal Öztürk üçüncü oldu.

Liseler arasında Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesi'nden Sevil Işık birinci, Diyadin Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi'nden Rümeysa Sönmez ikinci, Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi'nden Zerya Balıkçı üçüncü oldu. Mansiyon ödülü ise Doğubayazıt Muhammed Celali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Berzan Eğdi'ye gitti.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Ödül töreninin sonunda, ilkokullar arasında ikinci olan Selahaddin Eyyübi İlkokulu öğrencisi Hasan Yasir Gülmez, aldığı ödülü Filistin'e bağışladığını açıkladı. Gülmez'in bu davranışı salonda alkışlarla karşılandı.

Kaynak: BÜLTEN