Alaattin Güçlü / Van Olay

Eylül ayına sayılı günler kala, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dağıtılan Aile Destek Programı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Bu sosyal yardım programı, ihtiyacı olan vatandaşlara belirli gelir aralıklarına göre destek sağlıyor. "Aile destek ödemesi ne zaman yatacak?" diye merak edenler için, ödemelerin 2024 Temmuz'una kadar bir yıl daha uzatıldığı bilgisi verildi. Eylül ayında ne kadar destek yardımı yapılacağı ve ödeme tarihleri, aile destek ödemesi sorgulama ekranında yer alacak.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN HESAPLARA GEÇECEK?

Bakan Göktaş, ''Türkiye Aile Destek Programı'nın uzatıldığı müjdesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay vermişti. Hazırlanan takvime göre ilgili ödemeler ağustos ayının 15'inde hesaplara aktarılmaya başlanacak." paylaşımında bulunmuştu.

Van’da Elektrik Kesintisi Yarına Dikkat! Akşam 17:00’ye Kadar Sürecek Van’da Elektrik Kesintisi Yarına Dikkat! Akşam 17:00’ye Kadar Sürecek

Eylül ayına dair aile destek ödeme tarihi için şu ana kadar resmi bir duyuru yapılmadı. Fakat, 15 Eylül'ün destek ödemeleri için muhtemel bir tarih olarak gösterildiği konuşuluyor. Konu hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.

AİLE DESTEK ÖDEMESİNİ SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

AİLE DESTEK ÖDEMESİ TUTARLARI NELER?

Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler, aile başına düşen aylık gelir seviyesine göre belirlenmektedir:

  • 450 TL veya daha az geliri olan haneler: 1.250 TL
  • 450 TL ile 911,15 TL arasında geliri olan haneler: 1.100 TL
  • 911,15 TL ile 1372,30 TL arasında geliri olan haneler: 950 TL
  • 1372,30 TL ile 1833,45 TL arasında geliri olan haneler: 850 TL alacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal destek programlarına yönelik aylık ödeme miktarlarında artış olduğunu ifade etti. Aile destek ödeme miktarları için şu an için bir güncelleme yapılıp yapılmayacağı konusunda ise henüz karar verilmedi.

AİLE DESTEK PROGRAMI'NA NASIL BAŞVURULUR?

Aile Destek Ödemesi için başvurular, ya e-Devlet platformu üzerinden gerçekleştirilebilir ya da yerel Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gidilerek 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu uyarınca başvuru yapılabilir.