AK Parti İpekyolu İlçe Başkanlığının Yeni Dönem Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeleri yapılan toplantıda açıklandı. İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, yeni yol arkadaşlarıyla birlikte sadece İpekyolu’nu değil Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanmayı hedeflediklerini vurguladı.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıyla yeni yönetim listesi açıklandı. Listeleri açıklamadan önce kürsüye gelen AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, hedeflerini sıraladı.

Sözlerine Gazze’de yaşanan soykırımla başlayan Başkan Kuşan, siyonistleri lanetledi. Kuşan, “Son birkaç haftadır İsrail’in mazlum Filistin halkına, Gazze kentine yaşattığı, reva gördüğü acı olaylar varken kendi derdimizi ve kendimizi ne kadar iyi konuşabiliriz bilmem. Terörist İsrail’in kadın, çocuk demeden mazlumları bombalamasının üzerinden iki haftadan fazla bir zaman geçti. Gazze’de insanlık ölüyor, Gazze’de çocuklar ölüyor, Gazze’de bizler ölüyoruz ama izlemekten öteye geçemiyor, kardeşlerimizin acısını hafifletmek için sadece dualar ediyor, kalben buğz etmekten öteye geçemiyoruz” dedi.

“BIRAKTIĞIMIZ YERDEN DEVAM ETTİK”

Görevi devraldıktan sonra kaldıkları yerden çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Kuşan, “İlk gençlik yıllarımdan bu yana içerisinde bulunduğum AK Parti’nin kutlu davasının yeni bir mensubu değilim. Bu Van’ın kalbi olan İpekyolu ilçesindeki ikinci başkanlığım. Hatırlarsınız, AK Parti’nin kurucu başkanı olmuş, İpekyolu ilçesinin ilk seçimlerine girdiği dönemlerde bugün çoğunluğu burada olan yol arkadaşlarımla mücadele etmiş, Van’da AK Parti’nin umutlu yarınlara zemin hazırlaması için mücadele etmiştim. Bugün aynı mücadeleyi daha büyük bir aşk, şevk ve mücadele ile sürdürüyorum. İki ayı aşkın bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız, Van Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, parti genel merkezimiz ve Van’da siyaset yapan ve bize güvenen insanlarımızın da desteği ile yeniden Van’ın en büyük, en önemli ilçesinde bir sorumluluğa layık görüldüm. Görevi alır almaz, hemen bıraktığımız yerden devam ettik. Yol arkadaşlarımla birlikte işin en temelinden başladım. Muhtarlarımızla, mahalle temsilcilerimizle, halkımızla buluşmalar gerçekleştirdik. Hem işin merkezinde bulunan kıymetli isimlerle buluşma hem de bir siyaset muhasebesi yapmaya çalıştım. Tüm bunların neticesinde 2024 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde bizi zafere taşıyacak bir ekip, bir yol arkadaşlığı, bir ekip ruhu da oluşturmaya çalıştık. Bugün bunun ilanı için karşınızdayız.” İfadelerini kullandı.

“VAN’A YILLAR SONRA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ DE KAZANDIRACAĞIZ”

Ekiplerini kurarak çalışmalara başladıklarını ve hedeflerinin sadece İpekyolu değil Büyükşehir’İ de kazanmak olduğunu vurgulayan Başkan Yavuz Kuşan, “Derdimizi kuşandık, hazırlıklarımız yaptık, ekiplerimizi kurduk, hedefimizi belirledik. Mart 2024’de Van’ın kalbini kazanmakla kalmayıp Van’a yıllar sonra aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’ni de kazandıracak çalışmaları yapacak çekirdek ekip, bugün burada sizlerin arasında, bizlerle beraber bulunan dostlarımızdan oluşuyor.  2024 seçimlerinde Van’ın yeniden AK Parti belediyeciliği ile buluşmaya ihtiyacı olduğunu anlatmama gerek var mı bilmiyorum? Bu şehri birlikte paylaşıyor, yaşanan sıkıntıları biliyor ve AK Parti eliyle yönetilen büyükşehirler ile aramızdaki uçurumların büyüklüğünü gözlemliyoruz. Birilerinin her kazandığında ileri taşımak yerine daha çok geriye çektiği, şehirleri adeta uçuran Ak belediyecilikten geri bıraktığı Van’da tartışmasız ve çok net bir şekilde gerçek manada bir AK Parti belediyeciliğinin başlaması gerektiği muhakkaktır. Kentin uzun yıllardır konuşulan, tartışılan ve çözülmeyen sorunlarının yanında çok büyük hayalleri var. Bu hayallerin gerçekleşmesi için bizler en ideal ekibi kurmak için geceli gündüzlü çalışıyor, başta İpekyolu olmak üzere büyükşehri yeniden AK Parti ile kazanmak için adeta seferberlik ruhu ile çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Kuşan sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizim İpekyolu’nu ilk kez AK Parti ile buluşturacak Mart 2024 seçimlerinde sizlerle birlikte ailenizin, komşularınızın, mahallelinizin desteğine de ihtiyacımız var. Bizler kadar sizlerin de bu kentin mahrum kaldığı hizmetleri, yaşadığı olumsuzlukları ve bizlere ilham olacak işleri anlatmanız gerekiyor. Bugün bir ekip olarak karşınıza çıkıp makamlara oturduğumuzu ilan etmeye değil tüm ekip olarak sahaya indiğimizi ilan etmek üzere buradayız. Bugün AK Parti ilçe teşkilatımızın vefakar dava arkadaşlarını, neferlerini duyuracağız. Her biri birbirinden kıymetli, her biri davaya katmak üzere hazır, liyakat ve ehliyet sahibi siyasetçilerden oluşan yol arkadaşlarım buradalar. İpekyolu’nu onlara, onları da sizlere emanet etmek için buradayız. Sizlerin huzurunda, hepinizin şahitliğinde bir büyük emaneti bir kez daha aldığımızı, bu emaneti hakkıyla yönetecek şehr-ül eminlere vermek için çalışacağımızı ve İpekyolu’nu AK Parti belediyesi olarak kazanacağımıza söz veriyor, duanızı istiyoruz.”

Van'da Filistin'e destek amacıyla basın açıklaması yapılacak Van'da Filistin'e destek amacıyla basın açıklaması yapılacak

AK PARTİ İPEKYOLU İLÇE BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BELLİ OLDU

Kaynak: Vanolay - Suat Tink