Van’da, Mart 2024’te yapılacak yerel seçim heyecanı başlarken büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı aday adayları belli oluyor.  Bu kapsamda AK Parti’de adaylık için iki isim istifa etti.

Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Ürüm projelerini açıkladı Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Ürüm projelerini açıkladı

9 Kasım itibariyle belediye başkan aday adaylarının başvurularını kabul etmeye başlayan AK Parti’den aday olmak için Van’da da hareketlilik başladı. AK Parti İl Teşkilatından bir isim aday olmak üzere yönetime istifasını sunarken diğer bir ismin ise istifa için hazırlık yaptığı öğrenildi.

17 Kasım’a kadar devam edecek başvuru öncesi AK Parti Van İl Başkanlığı yönetiminde yer alan iki isim resmen belediye başkanlığı için hazırlık yapıyor.

İl başkan vekilliği görevini yürüten Abdullah Çalım ile il başkan yardımcısı Süleyman Oflas belediye başkan aday adayı olacak. Oflas istifasını resmen açıklarken, Çalım'ın ise kısa süre içerisinde istifa etmesi bekleniyor.

Uzun yıllar yerel yönetimlerde önemli kademelerde çalışan Abdullah Çalım’ın İpekyolu için, inşaat mühendisliği yapan ve kentin bilinen ailelerinden birisine mensup olan Süleyman Oflas’ın ise seçim bölgesi olan Tuşba’dan aday olacağı öğrenildi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi