Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kendi imkanları ile karşıladığı 150 klima, MESOB Başkanı Şevket Keskin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba gözetiminde Ankara Çarşısı’nda işyerlerine montajlanmaya başlandı.

Esnafın klima ihtiyacını karşılayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, "Depremden sonra Ankara Esnaf Teşkilatımız ve Ankara Valiliğimizin de destekleriyle çok güzel bir çarşımız yapıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Özellikle de depremin ilk gününden beri Malatyalıların yanından hiç ayrılmayan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Esnafımızın klimalar konusunda büyük bir sıkıntısı vardı. Sayın Bakanımız kendi imkanları ile alıp gönderdiği klimaların montajına başlanıldı. Bütün esnafımız adına Sayın Bakanımıza bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Esnafımızın büyük bir sıkıntısını giderdiniz" diye belirtti.

Yasa dışı balık avcılarına yaklaşık 13 milyon lira ceza kesildi Yasa dışı balık avcılarına yaklaşık 13 milyon lira ceza kesildi

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba ise, "Depremin ilk anından itibaren yaraların sarılması adına Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, tüm ekibiyle beraber, hem taşra, hem merkez ekibi sahada olmaya devam ediyor. Sayın Bakanımızın talimatıyla MESOB Başkanımız Sayın Şevket Keskin’in gözetiminde esnaflarımızın klimaların montajına başladık.  Birkaç gün içinde tamamlanacak. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un talimatlarıyla Genel Müdürümüzün koordinasyonunda Bakanlık teşkilatları olarak sahada olmaya, Malatyalıların yaralarını sarılmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Ankara Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaflar ise klimaları kendi şahsi imkanları ile temin edip gönderen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkürlerini ifade ettiler.

Kaynak: İLKHA