İslami Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen binlerce kişi, dün akşam saatlerinde siyonist işgal rejimi tarafından Refah'a sığınan Müslümanlara yönelik düzenlenen ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu onlarca Filistinlinin katledildiği saldırıprotesto etti.

Konya'da öğrenciler Gazze için yürüdü Konya'da öğrenciler Gazze için yürüdü

Programa; HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, alimler, kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Gülistan Caddesi'nde düzenlenen kitlesel basın açıklamasına katılan halk, sık sık tekbir getirip işgal rejimine yönelik lanet sloganları attı.

Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Molla Musa Ekinci, tarihteki en azgın, hain, Allah ve Peygamberler düşmanı topluluğun Yahudiler olduğunu söyledi. Ekinci, Yahudilerin sadece bir topluluğun değil insanlığın düşmanı olduklarını ifade etti.

Molla Musa Ekinci

"Bugün israilin çirkin yüzünü tüm dünya milletleri gördü"

Ardından bir konuşma yapan Kur'an Nesli Platformu Sözcüsü Mehmet Emin Sütçü, "Bundan 8 ay öncesine kadar israilin çirkin yüzünü anlatmak için 40 dilde 40 kitap yazılsa ve yüzlerce ülkeye dağıtılsa, binlerce seminer, konferans verilse bu kadar etkili olmazdı. Bugün israilin çirkin yüzünü tüm dünya milletleri görmüş ve ebedi cehennemin ne kadar da adil bir ceza olduğuna bir kere daha kani olmuştur." dedi.

Mehmet Emin Sütçü

"Mazluma kol kanat germeyi terk eden bir milleti Allah zelil eder"

"Mazisiyle övünüp duran onca İslam milleti bugün mazideki izzetli tavrı takınamıyorsa bugün ayıp olarak bu yeter" diyen Sütçü, şöyle devam etti:

"Nerde tarihe şan veren o milletler? Nerede ümmetin önderleri, alimleri, şeyhleri? Bir kez daha söylüyoruz, israil ancak ve ancak güçten anlar. Anladığı dilden konuşmadıkça alçaklığına devam edecek ve aylardır gördüğümüz manzaraları görmeye devam edeceğiz. Bugün israile karşı koymaktan korkup kaçanlar, köleliğe, alçalmaya, dünya ve âhirette rezil olmaya razı olan kimselerdir. Çünkü cihadı, zalimin karşısında durup mazluma kol kanat germeyi terk eden bir milleti Allah, zelil eder."

Daha sonra STK'lar adına basın açıklamasını okuyan Abdurrahim Demirtaş, sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze'de soykırımda bulunan siyonist rejimin dün gece yeni bir caniliğe imza atarak başarısızlıklarını, verdiği kayıpları, esir edilen askerlerini unutturmak, dünya gündeminden uzak tutmak için Refah'ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit ettiğini söyledi.

Abdurrahim Demirtaş

"İşgalci rejim, daha büyük katliamlarla Gazze halkını açlığa mahkum etmeye hazırlanıyor"

İslam ülkelerinin liderlerinin sessizliğinden aldığı cesaretle siyonistlerin, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırının sözün bittiği yer olduğunu belirten Demirtaş, şöyle dedi:

"Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin güç olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır. UNRW'yi terör listesine almak sureti ile yardım kuruluşlarının Gazze'ye, Refah'a girişini engellemeye hazırlanan işgalci rejim, yapacağı katliamlar için haber vermektedir. Eğer durdurulamazlarsa daha büyük katliamlarla Gazze halkını açlığa mahkum etmeye hazırlanmaktadır."

"İslam ülkelerinin liderlerine büyük bir sorumluluk düşüyor"

Sekiz ayı aşkın bir süredir siyonistlere direnen Gazze halkının da Filistin direnişine destek olmak için meydanları dolduran vicdan sahiplerinin de tek isteğinin siyonistlere karşı anladığı dilden yanıt verilmesi olduğunu vurgulayan Demirtaş, "Bu bağlamda İslam ülkelerinin liderlerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Vakit, Erbakan Hocamızın dediği gibi israile karşı güç gösterme vaktidir. Zira israil rejiminin kınamalardan, sözlü tepkilerden anlamadığı ve şiddetin harekete geçmeden sadece dua ile durdurulmadığı ortadadır." diye konuştu.

"HAMAS sadece Filistin için değil Türkiye için de savaşmaktadır"

Filistinli Müslümanların bugün insanlık dramının en acısını yaşadığına dikkat çeken Demirtaş şunları söyledi:

"Filistinli kardeşlerimiz sadece kendi toprakları için değil tüm İslam coğrafyası için bedel ödüyor. Öyle ki; Filistin direnişi bugün sadece kendi topraklarını koruma yahut özgürleştirme maksadıyla mücahede vermiyor. Filistinli kardeşlerimiz aynı zamanda Bağdat’ın, Şam’ın, Doğu Türkistan’ın, Diyarbakır’ın ve İstanbul’un selameti için de mücahede ediyor. Bugün bizler çok iyi biliyoruz ki; karşımızda bulunan israil adlı terör organizasyonunun hedefi yalnızca Gazze, Kudüs yahut Batı Şeria ile sınırlı değil. Bugün israil Gazze’de başarılı olduğu takdirde siyonistlerin yarınki hedefleri Hatay, Diyarbakır, Adıyaman ve daha birçok şehrimiz olacak.

Bundan dolayıdır ki; HAMAS sadece Filistin için değil Türkiye için de savaşmaktadır. Türkiye halkı HAMAS başta olmak üzere Filistin direniş hareketlerinin ne yanında ne de arkasındadır. Anadolu insanı bugün Filistin direnişinin ta kendisidir. İdarecilerimizden de aynı duruşu beklemekteyiz."

Basın açıklaması yapılan duanın ardından son buldu. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA