Polonya
Polonya'nın başkenti Varşova'da yüzlerce kişinin katılımıyla yapılan Filistin'e destek yürüyüşünde, işgal rejimin Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi.

Yürüyüş sırasında göstericiler, sık sık "Filistin'e özgürlük", "Nehirden denize kadar, Filistin özgür olacak" ve "Gazze'de soykırımı durdurun" sloganları attı.

Japonya

Müslüman ülkelerden insan hakları örgütlerinin Tokyo'daki temsilcilikleri ve üyeleri, başkentteki İçigaya İstasyonu'nda bir araya geldi.

israil ordusu ağır darbe aldı! Gazze'den çekiliyor... israil ordusu ağır darbe aldı! Gazze'den çekiliyor...

Sotobori Park'tan hareket eden kalabalık grup, polis kordonu eşliğinde işgal rejimin Tokyo Büyükelçiliğine kadar yürüdü.

Fas
Fas’ın Kazablanka kentinde, on binlerce kişinin katılımıyla Filistin’e destek gösterisi düzenlendi.

Fas Filistin’i Destekleme ve Normalleşmeye Karşı Hareketi’nin çağrısıyla Kazablanka kentinin merkezinde yer alan 2 Mart Caddesi'nde toplanan on binlerce gösterici, Gazze ve Filistin’e destek verdi.

Filistin ve Fas bayrakları taşıyan göstericiler, “Halk normalleşmeyi (İsrail ile) sonlandırmak istiyor”, “Halk Filistin’i özgürleştirmek istiyor” ve Mescid’i Aksa halkı, zafere ve özgürlüğe kadar yürümeye devam” sloganları attı.

Lübnan

Hamas, İslami Cihad Hareketi ve diğer Filistinli grupların çağrısı üzerine binlerce kişi, Beyrut'un en büyük camisi Muhammed Emin Camii önünde bir araya geldi.

Filistin ve Lübnan bayraklarının yanı sıra Hamas ve Hizbullah'a ait flamaları taşıyan göstericiler, işgal rejimi ve ABD karşıtı sloganlar attı.

Pakistan

Pakistan Cemaat-i İslami Partisi tarafından düzenlenen yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

Başkentin Abpara bölgesinde bir araya gelen göstericiler, diplomatik temsilciliklerin, bakanlıkların ve parlamento binasının yer aldığı kırmızı bölgenin girişine yürüdü.

Göstericilerin ABD Büyükelçiliğine yürümek istemesine ise polis izin vermedi.