Bir araya gelen site sakinleri, önlerine fahiş bir aidat fiyatının konulmasına tepki gösterdiler. Site ve emlak yönetimi tarafından 9 yıldır sömürüldüklerini iddia eden site sakinleri, sorunun çözülmesi için gerekli tüm mercilere başvurduklarını belirttiler.
Bugüne kadar sorunlarına çözüm bulamadıklarını belirten site sakinleri, emlak ve site yönetiminin arkasında güçlü bir siyasi iradenin olduğunu öne sürdüler.


Sorunlarını çözmeyen siyasetçilerin mahalli seçimlerde kendilerinde oy talep etmelerinin beyhude olacağını belirten site sakinleri, sorunlarının bir an önce çözülmesini istediler.


Site sakinleri adına konuşan Neşet Albayrak, 9 yıldır emlak ve site yönetimi tarafından sömürüldüklerini ifade etti.
Albayrak, "9 yıldır emlak yönetimine bağlı site yönetimi tarafından idare edilmekteyiz. Her yıl zamlar sonucunda bizlere imzalattıkları belgenin altında zam oranı ve site çalışanlarının tüm tazminatlarının bu aidatın içerisinde olduğu ibaresi herkes tarafından biliniyor. Buna rağmen site yönetimi, son zamanlarda asgari ücrette yapılan zamları bahane göstererek, maalesef önümüze bu fahiş aidatı çıkarmış bulunmaktalar. Bu fahiş aidattan sonra site sakinleriyle birlikte gerekli girişimlerde bulunduk.

Fakat emlak ve site yönetimini yöneten kişiler çok güçlü olduğu için, suyun başında olanlar çok güçlü oldukları için, siyasetten de hukuken de sürekli yapmak istediğimiz şeylere engel oldular. Biz elimizden geleni yaptık. Artık göbek bağımızı kendimiz keseceğiz." diye konuştu.

Düzenli gelmeyen elektrik faturaları çözüm bekliyor Düzenli gelmeyen elektrik faturaları çözüm bekliyor

Kaynak: Haber Merkezi