Albanese, Tunus’ta düzenlenen Mağrib Maşrik Forumu’nda konuştu.

AB, Moskova bağlantılı 4 medya kuruluşuna yaptırım kararı aldı AB, Moskova bağlantılı 4 medya kuruluşuna yaptırım kararı aldı

İşgalci siyonistlerin Gazze saldırısının, "insani ve demokratik değerlere yönelik açık bir meydan okuma" olduğunu belirten Albanese, şu an Gazze’de olup bitenlerin görmezden gelinemeyeceğini, orda bir trajedinin yaşandığını kaydetti.

Gazze'de yaşananlar bir soykırım

İsrail’in saldırılarının durdurulması için uluslararası topluma harekete geçme çağrısı yapan Albanese, "Gazze’de yaşananların bir savaş değil, tereddüt etmeden bunun bir soykırım olduğunu söyleyebilirim. Batılı ülkelerde, soykırım kelimesinin kullanımı konusunda büyük bir rahatsızlık var. Bunun da sebebi, soykırım kelimesinin Holokost’u çağrıştırması. 'Holokost’a uğramış israil (Yahudiler) nasıl olur da soykırım yapar, böyle bir şey düşünülemez.' diye. Fakat (işgal rejimi) şu an tam da bunu yapmakta." diye konuştu.

Albanese, dünya çapında bu zulmü durdurmak için harekete geçen ve kampüslerde eylem yaparak sistemleri sarsan öğrenci hareketlerine destek olunması gerektiğini vurguladı. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA