Biden tatilini yarıda kesti... Sebebi İran mı? Biden tatilini yarıda kesti... Sebebi İran mı?

Albanese bu konudaki görüşlerini, işgal rejiminin Gazze Şeridi'nde 6 aydan beri sürdürmekte olduğu savaşla ilgili olarak hazırladığı ve bugün BM'ye bağlı İnsan Hakları Komitesi'nin 55'inci oturumunda açıklanan raporunda dile getirdi. 

Albanese, işgalci rejimin 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik olarak kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü savaşın bölgeyi tamamen yerle bir ettiğini, bu savaşta 30 bin Filistinlinin katledildiğini ve bunlardan en az 13 bin kişinin çocuk olduğunu ifade etti. 

Albanese, ayrıca 71 binden fazla insanın yaralandığını bunların da birçoğunun çocuk olduğunu vurguladı. 

Raporunda, Gazze'deki meskun binaların yüzde 70'ten fazlasının saldırılarda yıkıldığına işaret eden Albanese, bölge ahalisinin yüzde 80'den fazlası evlerini terk ederek başka yerlere sığınmaya mecbur edildiğini kaydetti.

Raporda halen çok sayıda cesedin enkaz altında olduğuna, ayrıca sivillerden çok sayıda insanın "tutuklu bulundurulduğuna" dikkat çeken Albanese, bu tür gerçeklerin, işgal rejimi "israilin Gazze'de soykırım yaptığına inanmak için yeterli miktarda ve kesin gerekçeler bulunduğunu açık bir şekilde gözler önüne serdiğini" vurguladı. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA