Van Büyükşehir Belediyesi’nin ilk meclis toplantısının ardından borç miktarı da açıklandı. Yayımlanan tabloya göre, belediyenin 8 buçuk milyar TL borç yükünün olduğu ifade edildi.

Van Büyükşehir Belediyesinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

AFAD, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı AFAD, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı

"31 Mart genel seçimlerinde maalesef özelikle ilimizde bazı girişimlerden dolayı halk milletin iradesi yok sayılmaya çalışıldı. Siyasi bir girişimle halkın iradesine karşı hukuksuzca bir girişim gerçekleştirildi. Bu süreçte Vanlı hemşerilerimiz başta olmak üzere adaletten, demokrasiden ve hukuktan yana demokratik tepkisini ve itirazını yükselten tüm toplum kesimlerine teşekkür ediyoruz. Konuşmasının devamında belediye borçlarına da değinen Eşbaşkanımız Zeydan belediyenin 8 buçuk milyar TL borç yükünün altına sokulduğunu yapılan borçlanmalarla tüm belediyelerimizin aslı görevini yapamaz duruma getirildiği bir dönemde belediyeyi devraldık.Van Büyükşehir Borcu (2)

“YASAL SÜRECİ BAŞLATTIK”

Halkımızın kaynaklarını yandaşlarına peşkeş çeken tüm sorumlular hakkında yasal süreci başlattık. 31 Mart genel seçimlerinde halkın iradesinin yok sayılmaya çalışıldığını da söslerine ekleyen Eşbaşkanımız Zeydan “Seçim sonuçlarının ardından ilimizde bazı girişimlerde bulunularak halkın iradesi yok sayılmaya çalışıldı. Halkın iradesine karşı hukuksuzca bir girişim gerçekleştirildi. Bu süreçte Vanlı hemşerilerimiz başta olmak üzere adaletten, demokrasiden ve hukuktan yana demokratik tepkisini ve itirazını yükselten tüm toplum kesimlerine teşekkür ediyoruz.”Van Büyükşehir Borcu (1)

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik