Furkan Ersöz – Vanolay

Van’da günün ilk ışıklarıyla kuyruğa giren vatandaşlar, saatler süren uzun kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Zaman geçse de Aksa çilesi sürüyor. O görüntüleri paylaşan vatandaşlar, “Bu Aksa Van’ın halka reva gördüğü zulmün fotoğrafıdır” diyerek tepki gösterdi.

Van’da Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. önünde oluşan kuyruk görüntüleri yıllardır devam ediyor. Van Büyükşehir olmasına rağmen tek bir yerden yapılan doğalgaz abonelik işlemleri, uzun ve bitmeyen kuyruğa yol açıyor. Sabahın erken saatlerinde sıraya girmeye başlayan vatandaşlar, saatler süren bekleyişe rağmen işlemlerinin yapılmadığını dile getiriyor.

Vanlılar jeneratörleri hazırlayın! Gün ortasında mesai saatinde elektrik kesintisi yapılacak. Kesinti birçok ilçede var Vanlılar jeneratörleri hazırlayın! Gün ortasında mesai saatinde elektrik kesintisi yapılacak. Kesinti birçok ilçede var

Geçtiğimiz günlerde kente gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a sorun iletilmiş ve çözüm istenmişti. Bakan Bayraktar, yetkilileri basın mensupları önünde fırçalayarak, “Mazeret istemiyorum, hemen çözülsün” demişti. Aradan geçen zamana rağmen çözüm olarak, Bostaniçi Mahalle muhtarlığının bulunması vatandaşı çileden çıkardı.

Sosyal medya hesabından duruma tepki gösteren Vanlı iş insanı Feridun Irak, “Bu Aksa Van’ın halka reva gördüğü zulmün fotoğrafıdır. Sayın Alparslan Bayraktar, siz halkı bunlara mahkûm ettiniz. Bu zulme son verin. İlin siyasetçileri STK ve elitist takılan meslek kuruluşları bu halk sizin. Küçücükte olsa bir itirazınız olmayacak mı?” dedi.

ACİL ÇÖZÜM ŞART!

Sosyal medyadan duruma tepki gösteren diğer kullanıcılar da videolu paylaşımda bulundu.