2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) tarihi hakkında araştırmalar başlamış durumda. Son günlerde sınav giriş belgeleri adayların erişimine açılmıştı. Bursluluk sınavı Eylül'ün ilk haftasında gerçekleştirilecek ve adaylara toplamda 100 soru sorulacak, sınav süresi ise 120 dakika olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bursluluk sınav sonuçları 22 Eylül tarihinde açıklanacak. İşte 2023 bursluluk sınavı giriş belgesi ve sınav tarihi ile saati hakkında detaylar...

BURSLULUK SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!

Bursluluk sınavı giriş belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu… İlk kez yapılacak!   Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu… İlk kez yapılacak!  

İOKBS BURSLULUK SINAVI YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

"Adaylar, sınav yerlerini e-Okul üzerinden veya meb.gov.tr adresinden öğrenebilirler.

BURSLULUK SINAVI GİRİŞ BELGESİ ÖĞRENME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav giriş belgesi, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencilerin sınava gireceği salon ve sıra bilgileri verilecektir.

İOKBS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, sınav uygulama takvimini duyurdu. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, 3 Eylül 2023 Pazar günü Türkiye saatiyle 10.00'da başlayacak.

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları, 22 Eylül 2023 tarihinde "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecektir.

BURSLULUK PARASI ZAMLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere verilen burs desteği ücreti son olarak 2022 yılında yüzde 40 artışla 663 TL olarak belirlenmişti.

2023 BURSLULUK PARASI (PYBS) NE KADAR OLDU?

2023 yılında, ocak ve haziran ayları arasında bursluluk ücreti 863 TL olarak güncellendi. Gelecek aylarda yeni burs ücretleri açıklanacaktır.