Alaattin Güçlü / Van Olay

Çatak İlçesi, Adnan Menderes Mahallesi'nde, TOKİ tarafından yapılacak olan 90 konutun temel atma töreni gerçekleştirildi. Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkanı törende hazır bulundu.

İçerik: Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Çatak İlçesi, Adnan Menderes Mahallesi'nde yapılacak olan 90 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı. Projede, 5 bloktan oluşan 54 adet 2+1 daire ve 36 adet 3+1 daire yer alacak. Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu ve yüklenici firma yetkilileri törene katıldı.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan törende yaptığı konuşmada, seçim sürecinde vatandaşların kiralık ev bulma konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ve TOKİ konutları talebinde bulunduklarını belirtti. Başkan Şeylan, bu talebi yerine getirmek için girişimlerde bulunduklarını ve geçtiğimiz sene projenin programa alındığını ve ihalesinin yapıldığını ifade etti. Şeylan, evlerin kısa sürede tamamlanarak önümüzdeki yıl hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıklara teşekkür etti.

Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya da yaptığı konuşmada, TOKİ projelerinde deprem felaketlerinde can kaybı yaşanmadığını vurgulayarak, TOKİ konutlarının sağlamlığını ve kalitesini gösterdiğini dile getirdi. Ayrıca, ilçede barınma konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu ve TOKİ sayesinde bu sorunun ortadan kalkacağını belirtti. Sakarya, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından TOKİ tarafından yapılacak olan 90 konutun temeli Kaymakam Sercan Sakarya ve Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından atıldı.