Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe görüşmesinde, Türkiye ile Libya ilişkileri, Libya’daki son gelişmeler, İsrail’in Filistin topraklarındaki saldırıları bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede; Türkiye ile Libya ilişkilerinin tüm alanlarda gelişmeye devam ettiğini, Libya Milli Birlik Hükümeti’nin meşruiyetinin korunarak Libya’da birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla bir diyalog süreci başlatmanın faydalı olacağını, Türkiye’nin bu konuda elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin Doğu Akdeniz’deki ortak çıkarlarının korunması için yakın temas içinde bulunmasının gerektiğini kaydetti.

Kanada'da meydana gelen orman yangınları, yaklaşık 100 bin hektarlık alana yayıldı Kanada'da meydana gelen orman yangınları, yaklaşık 100 bin hektarlık alana yayıldı

Erdoğan, Filistin davasına Libya’nın verdiği desteğin takdirle karşıladığını ifade ederek, Libya’nın da Türkiye gibi Uluslararası Adalet Divanı’ndaki İsrail aleyhine açılan soykırım davasına müdahil olma kararının isabetli olduğunu belirtti. 

Kaynak: İLKHA