Furkan Ersöz – Vanolay

Sonbahar mevsimine girilecek bugünlerde havalar soğumaya başladı. Kış aylarında gelen yüksek doğalgaz faturasına çözüm arayan vatandaşlar destek programlarını araştırıyor. Doğalgaz yardımı başvurusu ne zaman yapılır? Sorusuna yanıt arayanlar için bilgileri derledik.

Kavurucu yaz günlerinin ardından soğuyan havalarla birlikte doğalgaz yardımı başvuruları yeniden gündem oldu. Geçtiğimiz yıl, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla 900 ile 2500 TL arasında değişen doğalgaz yardımı veriliyordu.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILIR?

Doğalgaz yardımı başvuruları geçtiğimiz yıl e-devlet üzerinden 5 Eylül'den itibaren alınmaya başlanmıştı. Doğalgaz altyapısı olan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve aboneliği olan vatandaşlara yönelik verilen doğalgaz yardımında ihtiyaç sahibi olma şartı aranıyordu.

Ev sahipleri veya kiracılar bu destekten yararlanabiliyor. Her aboneliğe 900 ile 2500 TL arasında doğalgaz yardımı yapılıyordu.

DOĞALGAZ YARDIMI VERİLECEK Mİ?

Bu yıl doğalgaz yardımının verilip verilmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Önümüzdeki günlerde bu konuda bir gelişme yaşanırsa haberimizde yer vereceğiz. Konuya ilişkin kısa bir zamanda açıklama yapılması bekleniyor..

KGM'NİN 3000 İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN ASİL ADAYLARIN ATAMA İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ DUYURUSU! KGM'NİN 3000 İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN ASİL ADAYLARIN ATAMA İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ DUYURUSU!