Bunlardan bir tanesi de daha önce saatlerce nüfus müdürlüklerinde bekleyerek zaman kaybedilen adres değişikliği işlemi oldu. Peki e-Devlet kapısında adres değişikliği işlemi nasıl yapılır işte detaylar.

-e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “adres değişikliği” yazılır.

-Çıkan sonuçlardan “Adres Değişikliği Bildirimi” dijital hizmeti seçilir.

-Adres değişikliğini, kendi adınıza ya da aynı konutu paylaştığınız aile fertleriniz adına yapabilirsiniz. Yapacağınız işleme uygun tercihte bulunduktan sonra taşınma tarihi seçilerek “Devam Et” butonuna tıklanır.

Sadece kendiniz için adres bildiriminde bulunacaksanız:

-Açılan sayfada adres bildirim türü seçilir ve taşınılan yerleşim yerine ait adres bilgileri doldurularak “Devam Et” butonuna tıklanır.

Kendiniz ve aynı konutu paylaştığınız aile fertleri için adres bildiriminde bulunacaksanız:

-Açılan sayfada, adres bildiriminde bulunacağınız kişinin T.C. Kimlik numarası, Adı ve Soyadı girildikten sonra ekle butonu ile kişi “Adres Beyanı Yapılacak Kişiler” listesine eklenir ve “İlerle” butonuna tıklanır.

-Açılan sayfadan bildirim yöntemi seçilir.

Mobil imza ya da elektronik imzası bulunmayan vatandaşlar e-Devlet Kapısı’na kayıtlı telefonları üzerinden SMS ile doğrulama yöntemini seçebilirler. “SMS ile Doğrulama” yöntemi seçilerek T.C. Kimlik Kartının seri numarası veya Nüfus Cüzdanın seri ve cüzdan numarası aralarında boşluk bırakılmadan ilgili alana girilir ve “Devam Et” butonuna tıklanır.

Van’da personel alımı kura sonuçları açıklandı: Tıkla öğren Van’da personel alımı kura sonuçları açıklandı: Tıkla öğren

e-Devlet Kapısı’nda kayıtlı telefon numaranıza gelen SMS’te bulunan doğrulama kodu ilgili alana yazıldıktan sonra “Doğrula” butonuna tıklanır.