Van’da başıboş köpekler keçiye saldırdı! Van’da başıboş köpekler keçiye saldırdı!

2021 yılında Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilen Elif Yörük, görevden ayrıldığını duyurdu. Peki, yeni milli eğitim müdürü kim olacak? İşte Yörük’ün görevden ayrılma sebebi…

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Görevden ayrılış sebebini açıklayarak bir teşekkür mesajı yayımlayan Yörük, “01.04.2021 yılından itibaren büyük bir gayret, çaba ve onurla yürütmüş olduğum, çalıştığım süre boyunca da tecrübe ve dost kazandığım Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmem nedeniyle ayrılmaktayım. Görev sürem boyunca temel amacımız Edremit ilçesindeki tüm okul ve kurumlarımızın eğitim, bilim, kültür, sanat, spor alanlarında kalite seviyesinin artırılması ve eğitim altyapısının tamamlanmasına yönelik girişimlerimiz esas olmuştur. Bu anlayış içerisinde oluşturulan güçlü bir ekip ruhu ile yapılan proje ve çalışmalarla öğrencilerimiz eğitim, bilim, sosyal - kültürel ve sportif alanda birçok başarı elde etmiştir. Güzel ilçemiz Edremit’imizin 3 yıldır eğitim öğretimine katkı sunmak, bizlere emanet edilen öğrencilerimize umut ışığı olmak ve hep daha iyinin arayışı içinde olma mutluluğunu sizlerle yaşadım. Evlatlarımızı yarınlara donanımlı bir şekilde hazırlayabilmek, yüreklerine dokunarak gönüllerine güzel tohumlar ekebilmek, ilgi, istidat ve yetenekleri için uygun ortam hazırlamak, eğitim yöneticilerimiz ve öğretmen arkadaşlarıma ilham verebilmek hep esas gayemiz oldu. Kalp kırmadan, gönüller yıkmadan iş üreterek hoş bir seda bırakmayı aklımızdan çıkarmadan devletin ve milletin emanetini emin bir şekilde teslim etmenin huzuru içindeyim. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürmüş olduğum 3 yıl boyunca mesai kavramı gözetmeksizin, çalışmalarımızda birlikte yol aldığımız kıymetli şube müdürlerimize, okul yöneticilerimize,  özel büro ekibimize, öğretmen arkadaşlarımıza, ilçe milli eğitim müdürlüğü çalışanlarımıza, velilerimize ve çok sevgili öğrencilerime yürekten teşekkürü bir borç biliyor ve şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

ELİF YÖRÜK KİMDİR?

Van doğumlu olan Elif Yörük, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne yerleşti. Lisans öğreniminden sonra aynı üniversitenin Veterinerlik Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. 1995 yılında Van’da öğretmenliğe başlayan Yörük, sınıf, fen bilgisi ve biyoloji öğretmeni olarak çeşitli okullarda görev yaptı. Vali Haydar Bey Lisesi ve Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu´nda müdür yardımcılığı; Hüma Hatun MTAL, Nene Hatun MTAL ve Vestel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde müdürlük yaptı. 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır. 

EDREMİT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KİM OLACAK?

Yörük’ün boşalan koltuğuna kimin getirileceği merak konusu olurken, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden resmi bir açıklama yapılmadı.

Edremit’in yeni ilçe milli eğitim müdürü açıklandığında haberimiz güncellenecektir.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink