Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Alaattin Güçlü / Van Olay

Üniversite ikinci tercihler için beklenen tarihler sonunda geldi. Yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı ve şimdi sıra YKS ek tercihlerinde. Adaylar, 2023-YKS Ek Yerleştirme için tercihlerini, 12-17 Eylül 2023 tarihleri arasında T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden bireysel olarak yapabilecekler. YKS ek tercih işlemleri, 17 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

ÖSYM, adayları bilgilendirmek amacıyla tercih kılavuzunu da erişime açtı. 2023-YKS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu'na aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Bu kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Tercih yapacak adayların tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanacak olan kılavuzu dikkatle incelemeleri ve tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Adaylar, üniversite ek tercihlerini T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden yapabilecekler. YKS ek tercihleri ile ilgili daha fazla bilgi ve detaylar, ÖSYM tarafından yayınlanacak olan kılavuzda yer alacak ve üniversite için ikinci tercih yapacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri önemlidir.