Ticaret Bakanlığı, 4 yılda 80 bin işletme ve 500 bin ürünü denetledi Ticaret Bakanlığı, 4 yılda 80 bin işletme ve 500 bin ürünü denetledi

07 Haziran 2024 tarihine kadar sürecek olan 2024/2. Dönem Engelli ve Eski Hükümlü proje başvuruları, e-Devlet üzerinden çevrimiçi olarak kabul edilecek.

İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yoluyla yapılan başvurular, dikkate alınmayacak.

Bu projelerin, kendi işini kurmak isteyen veya istihdamında güçlük çeken engelli ve eski hükümlülere destek sağlamayı amaçladığı belirtildi.

Destek, tarım ve hayvancılık ile diğer sektörlere ait projeleri kapsıyor. Geri ödemesi olmayan destek, işletmenin üç yıl boyunca faaliyet göstermesi şartına bağlı.

Başvurular için istenen belgeler arasında Girişimcilik Belgesi, Sürü Yönetimi Belgesi (tarım ve hayvancılık projeleri için) ve Arıcılık Belgesi (arıcılık projeleri için) bulunuyor.

Başvuru sahipleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden veya İŞKUR'un düzenlediği kurslardan belgelerini temin edebilirler.

Destek kapsamında, kuruluş işlemleri, işletme giderleri ve kuruluş desteği gibi maliyetler karşılanabiliyor.

Engelli ve eski hükümlüler için önemli bir fırsat olan bu destekten faydalanmak isteyenlerin belirlenen tarihler arasında başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Başvurular hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, Siirt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne başvurarak kurum personelinden destek alabilecekler..

Başvuruların, belirlenen tarihler arasında yapılmadığı takdirde kabul edilmeyeceği bildirildi.  

Kaynak: İLKHA