Ukrayna,  Nükleer Santral bölgesine dronla saldırdı Ukrayna, Nükleer Santral bölgesine dronla saldırdı

Husi,  yaptığı basın açıklamalarında, "İsrail"e Refah sınır kapısını işgal etme sinyalini verenin ABD olduğunu söyledi ve "Bunun için gerekli koşulları sağladı ve tüm suçlarında ortaktır" dedi.

Şöyle devam etti: "Amerika, İsrail düşmanına silah sevkiyatını durdurması için baskı yaptığını iddia ederek kamuoyunu aldatmaya çalışıyor."

"Kimse Amerika'nın tutumuna aldanmamalı; Gazze'deki tüm soykırım suçlarının gerçek bir suç ortağıdır ve Refah sınır kapısının işgalinde birincil role sahiptir."

"Refah sınır kapısının işgali düşmana herhangi bir askeri başarı getirmeyecek, çünkü burası sivil bir bölge ve mücahitler için askeri bir cephe değil" dedi.

Husi, "Refah'a yönelik saldırının Filistin halkının acılarını artırmayı ve Gazze Şeridi'nde daha fazla kuşatma ve açlık çekmeyi amaçladığını" vurguladı.

"Araplar ve Müslümanlar, Refah'taki insanları ve yerinden edilmiş insanları hedef alma karşılığında düşmana karşı ek pratik adımlar atma sorumluluğuna sahiptir" dedi. "Tanık olduğumuz suç ve Siyonist vahşet düzeyi, Araplara ve Müslümanlara karşı nefret ve aşırı düşmanlık geçmişine sahip" dedi.

Husi, "Mısır'ın, Refah sınır kapısını boşaltması için düşmana baskı yapmak için sağlam bir duruş sergileme hamlesinin ön saflarında yer alması gerekiyor" dedi.

Mısır'ın Refah sınır kapısındaki protesto notasının "yeterli olmadığı ve İsrail düşmanının buna hiç dikkat etmeyeceği" konusunda uyardı.

Kaynak: İLKHA