Kasım Keklik - Vanolay

Van’ın Erciş ilçesinde il olma tartışmaları devam ediyor. Erciş’in il olma talebini dile getiren ilçenin oda başkanları, Erciş İl Platformu olarak üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 100 il çıkışı yankı bulmaya devam ediyor. Yıllardır il olma hayali kuran Erciş’te il olma tartışmaları sürerken ilçenin oda başkanları görüşmelerini sürdürüyor.

Erciş İl Platformu, Erciş Berberler ve Kahveciler Odası Başkanı Muhittin Aydemir, Erciş Bakkallar Odası Başkanı Cabir Görmüş, Erciş Pankobirlik Başkanı Faruk Ünal, Erciş Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Murat İzgi ve Erciş Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yakup Çelik’ten oluşan heyet Ankara’da görüşme yaptı.

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşen heyet, il olma taleplerini iletti.

Ziyarete ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Erciş il olmaya hazır” “Erciş il olmaya hazır”

“Kadim Şehirimiz Erciş’in İl olması İçin, Erciş İl Platformu olarak MHP Genel Başkanı Sayın; Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek desteklerini talep ettik. Göstermiş olduğu ilgi ve alakasına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Kadim Şehirimiz Erciş’in İl olması İçin, Erciş İl Platformu olarak Ak Parti Van Milletvekili ve AB Uyum komisyonu Başkanı Sayın; Burhan Kayatürk’ü ziyaret ederek desteklerini talep ettik. Göstermiş olduğu ilgi ve alakasına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız”