Van'da bir araçta yapılan aramada 11 canlı keklik bulundu Van'da bir araçta yapılan aramada 11 canlı keklik bulundu

Van Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler ilçeler arasında da yolcu taşımacılığı yaparak büyük bir kolaylık sağlıyor. Ancak otobüs seferlerinin yapılmadığı Erciş’te oturan vatandaşlar da otobüs istiyor.

Sosyal medya hesapları üzerinden belediye başkanlarına seslenen Ercişliler, Van’ın birçok ilçesine sefer yapılırken Erciş’e yapılmadığına dikkat çekti.

Konuya ilişkin talebini yazan vatandaş, “Van şehir merkezinden birçok ilçeye belediye otobüsleri yolcu taşırken maalesef Erciş'e yıllardır belediye araç göndermiyor. Erciş ile Van şehir merkezi arasında kesinlikle belediye araçları yolcu taşımalı. Servis şoförlerinin anlayışsız tavırlarından bıktık. ” ifadelerine yer verdi.

Van’dan Erciş’e her gün git gel yaptığını söyleyen bir memur ise “2 yıldır her gün iş nedeniyle Van istikametinden Erciş’e gidiş geliş yapmaktayım. Benim gibi birçok memur arkadaşımız mevcut lütfen belediyemiz bu konuda bizlere yardımcı olsun bir an önce seferlerin açılmasını sağlasın.” dedi.

BAHÇESARAY VE ERCİŞ’E OTOBÜS GİTMİYOR!

Van’ın 3 merkez ilçesi ile diğer 8 ilçesine otobüs seferleri düzenlenirken Erciş ve Bahçesaray’a ise otobüs seferi bulunmuyor. Vatandaşlar, daha güvenilir ve konforlu bir yolculuk imkanı sunan otobüs seferlerinin başlatılmasını istiyor.

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek