Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, Gazze'nin kuzeyindeki Kemal Advan Hastanesi'nde yetersiz beslenme ve su kaybı nedeniyle 4 çocuğun daha hayatını kaybettiğini duyurdu.

Savaş kabinesinden Netanyahu'ya tehdit: Kazanabilecek bir hükümet kurarız Savaş kabinesinden Netanyahu'ya tehdit: Kazanabilecek bir hükümet kurarız

Kudra, böylece Gazze'nin kuzeyinde yetersiz beslenme ve susuzluk nedeniyle şehit olan çocuk sayısının sayısı 10'a yükseldiğini bildirdi.

Gazze'nin kuzeyindeki hastanelerde jeneratörlerin durdurulması onları zayıf tıbbi noktalar haline getiriyor

Kudra, bir önceki açıklamasında kuzeydeki hastanelerden can kurtaran sağlık hizmetlerinin verilemediğine dikkat çekmişti.

Gazze'nin kuzeyinde sağlık hizmetlerinin durması nedeniyle 700 bin kişinin ölüme mahkum edildiğine işaret eden Kudra, şu çağrılarda bulunmuştu:

Birleşmiş Milletler'i, sağlık sistemini korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak için uluslararası insancıl hukuku ve Dördüncü Cenevre Sözleşmesini harekete geçirmeye çağırıyoruz.

Uluslararası topluma, Gazze'nin kuzeyindeki insani ve sağlık felaketini önlemek amacıyla tıbbi ve insani yardım ve yakıtın ulaşması için güvenli bir insani koridor sağlamaya çağırıyoruz."

Kaynak: İLKHA