Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Gürbulak Gümrük Kapısında yaşanan sorunlar nedeni ile vatandaşlar protesto gerçekleştirdi.

Vatandaşların iddiasına göre Gürbulak Gümrük Kapısı Müdürünün keyfi muamele gerçekleştirdiği sınır kapısında uzun süredir keyfi muamelelerden dolayı mağduriyetler yaşandığı öğrenildi.

Yaşananlardan dolayı günlerdir sınırdan geçmeyi bekleyen tırlar dolayısıyla uzun kuyruklar oluştu.

Muş’ta Sağanak Yağış devam edecek mi? Muş’ta Sağanak Yağış devam edecek mi?

Günübirlikçiler olarak adlandırılan ve gün içinden yurt dışına çıkıp satın aldıkları malzemeleri Türkiye'ye getirerek satan bu sayede geçimlerini sağlayan vatandaşlar, günlerdir sınırdan İran'a geçmeye çalışan şoförler tırlarını bırakarak kapıları kapanan sınır kapısında protesto gerçekleştirdi.

Yaşanan sorunlar nedeni ile Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Sayım Alpaslan, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Cemal Can, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Necdet Takva, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Kamil Arslan, Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası (YTSO) Salih Özdemir ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Çetin Demirci ile beraber Ticaret Bakanı Yardımcısı Özgür Volkan Ağar’ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Gürbulak Bölge Müdürlüğü özelinde ve Doğu Anadolu Bölgesi gümrüklerinde yaşanan sıkıntılar iletilerek çözüm talep edildi. 

Kaynak: İLKHA