Resmi ilana çıkan Hakkari Üniversitesi, personel alacağını duyurdu. İşte başvuru şartları ve tarihler… Üniversiteden yapılan açıklamada, “5018 Sayılı Kamu Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümleri uyarınca Üniversitemize aşağıda adedi ve kadro derecesi belirtilen iç denetçi alınacaktır.” denildi.

Ağrı Dağı'nda kaybolan 2 kişi arama çalışmaları sürüyor Ağrı Dağı'nda kaybolan 2 kişi arama çalışmaları sürüyor

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
Genel şartlar:

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
Özel şartlar:
Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ
Adaylar müracaatlarını aşağıda belirtilen başvuru tarihleri arasında Hakkari Üniversitesi Rektörlük, Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER
- Nüfus Kimlik Fotokopisi
- Özgeçmiş
- Mezuniyet belgesinin aslı veya Onaylı sureti (Ancak istenilen belgenin aslının getirilmesi halinde belgenin fotokopisi aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra kurumumuzca tasdik edilecek ve belgenin aslı sahibine iade edilecektir.)
- Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.
- Kamu İç Denetçi Sertifikası aslı veya onaylı sureti (Ancak istenilen belgenin aslının getirilmesi halinde belgenin fotokopisi aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra kurumumuzca tasdik edilecek ve belgenin aslı sahibine iade edilecektir.)

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?
İlk başvuru tarihi: 28.05.2024
Son başvuru tarihi: 11.06.2024

BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI
İlan edilen kadro sayısından fazla başvuru olması halinde Rektörlüğümüzce kurulacak komisyon tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde atanmaya hak kazanan adaylar www.hakkari.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Atanmaya hak kazanan adayların atamaya esas belgeleri tamamlamak suretiyle Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi